ne alaka? tabi çok alaka

ne alaka? tabi çok alaka

sonuçta bir kere geliyorsak ve %0.4lük bir dilimde sevebiliyorsak öylesine olan bir ihtimal değil bu. denk gelişler heyecanlıdır ama kader midir yoksa tesadüf mü bunun adını fiş çekilince koyuyoruz.

kendine bile anlatmaya çekinen bir grup pırlanta insanın aslında kendine eziyet ettiğini biliyor muydunuz? evet onlar hariç hepimiz biliyoruz. kendinize anlatamadığınız ne olabilir? eğer kendinize bu kadar uzaksanız, sizi yöneten bir beyin var. yönetilmeye ihtiyacı olan bu beynin, sizi yönetmesi tüm çakışmaları beraberinde getiriyor.

duvarlarımız olabilir. hatta life simulation bize duvarları örüp kapılarını açıyor. daha kendini tanımlayamayan bir şeyin sizi yönetmesine nasıl izin verebiliyorsunuz? sorumluluktan kaçıyorsunuz. sorumluluk, soğuk duş bazen kaynar su. bir şekilde kendine getirme araçları. bunlara ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız; siz kendiniz tarafından yönetilen kısımdasınız.

kendisi tarafından yönetilen nedir?

ilk adımı kendine atamayandır. kendini tanımayan birinin bir başkalarını tanıma isteğidir. acizlik değildir ama sorumsuzluktur. aynanın karşısında kendine bakmak da acizliktir. sigaraya başlamak yönetilmektir. bir ilişkide tek taraflı yönetilmek olmaz. kişilerin kendilerini yönetecek birileri olmadığı ve ilişkide yeni bir kontenjan açılamayacağı için ayrılıklar beraberinde gelir. işte toplumda kendisi tarafından yönetilenler kesmi var. kendi farkındalığını oluşturamayan ve bundan kaçan insanlar. bu yazıyı okuyan sen ve belki kendini yönettiğini düşünen ben dahil böyle olabiliriz.

kendisini yöneten nedir? ve kimdir?
ilk adımı kendisine atabilendir. kendini tanıdıktan sonra başkalarını tanıyabilme fırsatını kendisine verebilendir. aynanın karşısında kendini görebilendir. sorumluluk ne demek sorusuna en az, eve ekmek almak cevabını verebilendir. karadeniz’de kaktüsün yetişmemesine iklimsel cevabını verebilendir. demek oluyor ki bu sorunun cevabına karda iz bırakmayan kişileri örnek gösterebiliriz.

görüyor musun. benim için iki kol var. bu iki kolda insanları ayırabiliyoruz. olabildiğince basite indirebilmek çok önemli. haritanın büyüklük küçüklük durumunu da ayrı önemli. aslında detay demek büyük haritadan görebilmektir. küçük harita, içinde kurcalama hissiyatı bulunduranların tercihidir.

mantıklı bakmanın bile mantıklı gelmesi lazım bizlere. mantığın hayat kurtardığı 2021’de içimizdeki renkli dünyayı da yitirmemek niyetiyle..

Pırlanta kalın

Bir yanıt yazın